Bet sport Blog Pavol Regenda pokračuje ve výborných výkonech, Martin Chromiak bodově ožívá

Pavol Regenda pokračuje ve výborných výkonech, Martin Chromiak bodově ožívá

Dva slovenští hokejisté odehráli tři zápasy v AHL. Pavol Regenda a Martin Chromiak byli oba produktivní, ale jen druhý jmenovaný se prosadil.

Duel Texas Stars – San Diego Gulls patřil domácím. Ti předvedli zodpovědný výkon směrem dozadu, dovolili soupeři vyslat pouze 18 střel na branku a vyhráli 3:1. Za hosty skóroval Pavol Regenda. V páté minutě druhé třetiny získal slovenský útočník puk na obranné modré čáře, přihrál jej dopředu svému spoluhráči Nikitovi Nestěrenkovi, který v úniku nezaváhal a vyrovnal na 1:1. V závěru třetiny se ještě prosadil v přesilové hře, ale jeho střelecký pokus byl sražený do ochranné sítě. Rodák z Michalovců tak navázal na svou nedávnou šestizápasovou sérii s alespoň jedním bodem, během níž zaznamenal 1 gól a 7 asistencí. S 28 body se díky dnešnímu gólu posunul na páté místo v klubové produktivitě. Farmářský systém Anaheim Ducks se i nadále řadí mezi nejhorší celky v probíhající sezóně AHL. Se 44 body ve 48 zápasech se řadí do nejhorší šestky ligy.

Martin Chromiak se po přerušení osmizápasové série bez bodu dostává do herní pohody. Potvrdil to i v utkání proti San Jose Barracuda, v němž přispěl k vítězství Ontaria Reign 8:2 dvěma body. V úvodní třetině se pokusil překvapit brankáře Georgije Romanova střelou z levého kruhu, puk se dostal k Francescu Pinellimu, který se před prázdnou brankou nemýlil a v osmé minutě zvýšil vedení Los Angeles Kings na 2:0. V závěrečné třetině se Chromiakovi podařilo snížit na 3:1, ale v poslední minutě se mu podařilo vyrovnat. V závěru utkání se podél levého mantinelu prohnal s pukem do útočného pásma Martin Chromiak, v osobním souboji s o deset centimetrů vyšším robustním obráncem Codym Haiskanenem si dobře pokryl puk a rozjel gólovou akci. Po ose Chromiak – Tynan – Fagemo se puk dostal k posledně jmenovanému, který v 55. minutě utkání zkompletoval svůj hattrick. Fagemo byl zároveň vyhlášen první hvězdou zápasu s bilancí 3+2. Martin Chromiak má po 49 zápasech sezony 2023/24 na kontě 23 bodů za bilanci 12+11 a do konce sezony by měl překonat své osobní maximum 28 bodů z nováčkovské sezony.